Короткі історії

Короткі історії

Короткі історії

26, трав. 2022

Життя навиворіт

Пролог

Та ну яке там містичне мишлення! Це для інфантилів та слабаків, що прикривають свою неспроможність до власних вчинків розлогими розмовами про вищі сили.

Я скомкав та викинув до сміття папірець, на якому тільки що старано вимальовував олівцем формулу магічного квадрату. Написані один над одним слова. П'ять літер у кожному. Можна  читати ззаду наперед, зверху вниз, знизу вгору. SATOR AREPO TENET OPERA ROTOS. Відомий з давніх давен квадратний паліндром.

09, лют. 2022

Олімпіяда

Зафіксую емоцію

До нашого заробітчанства в одній українській оселі приймали дуже багато людей, серед яких, як це зазвичай буває, траплялося багато всякого лайна - прокурори, податківці, якісь мутні типи з бізнесу, дешеві журналістки та дорогі митники.

09, лют. 2022

Вітрила Бористену

Яхта гойдається на хвилях. Ранкова, задимлена та якась невпевнена лінія небокраю розчиняється в безмежності Київського моря, зливаючись з блакитним небом. Дніпровські пагорби, де серед новобудов ще зустрічаються ділянки лісу, нависають над маленькими островами, де річкові птахи, здурілі від різноманіття риби, неквапливо шпацирують піщаними ділянками берегу, залишаючи сліди на піску. Сліди, як і життя всіх нас, мають обмежений строк існування.

09, лют. 2022

Джерело

Син йде швидко, хода легка, ноги у червоних чоботях жодного разу не послизнулися на вкритих вологою травою пагорбах. Не встигаємо вже за ним. Життя справжнього принця, тобто відповідальна підготовка до подальшого самостійного життя тa щоденні спортивні й шкільні вправи на максимумі можливостей пластичного підліткового організму даються дитині легко, дякувати причетним.

09, лют. 2022

Жінки

Сьогодні цей периферійний європейський аеропорт виглядає трохи незвично, бо по всій його багатокоридорній будівлі рівномірно розподілено душ двісті-двісті п'ятдесят натівських військових в зеленій камуфляжній формі. Ні, це ще, на превеликий жаль, не пряма інтервенція, а просто перевезення пасажирів.

09, лют. 2022

Термінал та JBL Go2

"Бориспіль" не спить. Гуде.

Якщо черга на реєстрацію лається, складається з однакових неприродних жіночих облич з перенаповненими губами та вже піддатих молодикуючих пузанів, то це наші літять в Шарм-еш-Шейх. Якщо з невисоких темно-русявих заробітчан - летитимуть до країн Балтії. Якщо переважно араби з турками - то на Франкфурт, куди ж ще.

Стоїть ялинка. Щось довгенько. Українці полюбляють свята. Тобто святкувать.

09, лют. 2022

Бокс

Трохи не про головне

Інша бульбашка

Цікаво, які різні за характерами та взагалі за сприйняттям світу наші два сини. Взагалі, то скрізь в світі так, через цю різницю такий сюжет приваблює авторів від Гоголя з Астрід Ліндгрен до сучасних кіновиробників з їхнім "Аккаунтат'ом".

09, лют. 2022

Operacija Maslenica

22 січня є ще одна важлива історична річниця - 1993 року збройні сили Хорватії почали звільняти захоплені сербами півтора роки до того території північної Далмації.

Для розуміння подій треба уявляти карту Хорватії. Зазвичай контури країн більш-менш округлі, але ще декілька століть тому османи "вигризли чрево", як тут кажуть, й країна у спрощеному вигляді нагадує велику літеру Т, де вертикальна паличка - витягнута вздовж Адріятики Далмація. Де було чрево - Боснія (з малесеньким власним виходом до моря), далі вглиб континенту - Сербія.

09, лют. 2022

Військові таємниці, фемінізм та менталітет.

Місце дії не розкривається, допис з-під радарів.

Лійзі - наша колежанка, хірург. Вона швидка, конкретна, малоемоційна на роботі. Як і всі в розвинених країнах ЄС та НАТО, на відміну від України, на роботу вона приходить робити роботу. Не балакати, не пити годинами каву, не спілкуватися про дурниці з колегами, не думати, як наїб@ти ближнього, не будувати особисте життя, не брати відразу лікарняний, не користуватися пільгами. Жінки від чоловіків не відрізняються, службові романи - рідкість, як економічні успіхи Зеленського, жодної дискримінації жінок через стать нема, словом, фемінізм давно переміг та його забули за ненадобністю. Як в усіх високотехнологічних професійних спільнотах, питання міжстатєвих відносин на роботі, як правило, не підіймаються. Для цього є місця та час поза територією праці. В кого цей час є, звичайно.

09, лют. 2022

Знайти Таліба

Один ранок майбутніх докторів

Будь-які співпадіння є випадковими, події (можливо) відбувалися 20 років тому.

09, лют. 2022

1. АС/DС. 2. Tesla. 3. Вниз. 4. Вгору.

  1. AC/DC означає alternating current та direct current, тобто дві можливі варіації струму - змінний та постійний.

08, лип. 2021

Фб

Український фейсбук: війна, сенси, полуниця, стратегії, шляхи розвитку, драйв, дискусії, борщ, пошуки себе, субсидії, визначення ідентитету, нові артефакти, кулінарія, свобода, воля, курган, література, арт, дизайн, музика, Софія, вишиванки, ЗНО, хайтек, Вільха, Рапіра, День Києва, Рада, зрада, перемога, Дія не підтягує права, закрити Виш, відкрити Виш, срач, еХелсі висить, заплетемо шуму, чувак в шортах, якісь курки, літо, холодно, ботоферми видно як голих в опері, Арсен, Арсеній, брат Єрмака, аборти, яйцеголовий кандидат наук, зірки журналістики "лисий г" та "бородата п", "сам про себе все сказав" Милованов, цитата Леся, цитата Леся, цитата Леся...