Медицина

Медицина

Медицина

09, лют. 2022

АБ резистенція

Професійне.
Коли ми з Оксаною останнім часом передивляємося результати чутливості до антибіотиків в наших хірургічних пацієнтів, то охоплює сум та розпач. Навпроти ампііциліна сульбактама - впечатана величезна R, резистентність. Амоксіциліна клавуланат - R. Кліндаміцин - R. Навіть іміпенем, ертапенем, цефепім - R, R, R, чого зовсім недавно не могло бути в принципі! Десь може промайнути дивовижне "слабо чутливо" чи навіть "чутливо" через рисочку після якогось звичайного метронідазолу, до якого ще років п'ять тому в нашому тодішньому хірургічному відділенні були стійкі майже всі збудники. Словом, все печально.

09, лют. 2022

Променева діагностика

Профдеформаційне
- Докторе, гляньте знімку, будьте ласкаві.
- Йому що, встромили шпильку в ніс?
- Докторе, це маска.
Йшов другий рік роботи на тлі ковіду
13, бер. 2021

Конференция по военной медицине и медицине катастроф. Заметки на полях.

25 листопада 2017 р.

Эстония, Таллинн.

Как раньше строили города? Обязательно возводили крепостную стену с башнями вокруг поселения. Чем выше и крепче стена - тем спокойнее жизнь внутри. Всё просто.

Почему западная цивилизация с христианской моралью, а не Китай, например, завоевала весь мир и открыла Америку, воссоздав там свою копию? Потому что в условиях ограниченных ресурсов выживает тот, кто всё время думает, как всё вокруг себя улучшить, оптимизировать, предупредить проблемы. Побеждает тот, кто всё время непрерывно учится и работает, причём эта учёба должна быть направлена не на самолюбование, а на конкретный позитивный результат для страны и человеческого сообщества.

13, бер. 2021

У них и у нас. Шишки.

Все совпадения случайны. Образы собирательные.
Пожилой человек на гололёде упал, ударился головой. Так, не сильно. Сознание не терял, не тошнит, на голове гематома - ,,шишка,,. Ходить может.

13, бер. 2021

Рівнодення

Весняне низьке балтийське сонце. Звичайний березневий день. День, що сьогодні дорівнює ночі. Сьогодня день вільний, це означає, що не треба йти на роботу. Можна щось купити, зробити годин за шість хоч дещо з домашнього завдання дітям, розім'яти м'язи (щось свербіло ще два місяці тому, й ми з незрозумілих тоді причин придбали додому за вартість трьох пакетів кави великий беушний еліптичний тренажер та багато гантелів), зателефонувати батькам в Україну, та написати пару слів.

13, бер. 2021

Corona Mortis

Corona Mortis, або
Швидко звикаєш до зручного.
Цікаво спостерігати, як різні країни реагують на загрозу нового вірусу.

13, бер. 2021

Тут висновки 400 років ніхто не робить

#MedLG
В північній Італії тіла загиблих від коронавірусу вже вивозять військовими вантажівками, бо більш нема кому.
Лікарі в світі, не важливо, якої спеціальості, готуються допомагати один одному при можливому масовому надходженні хворих у важкому стані. Йде переобладнення лікарень, вже припинені планові операції.

13, бер. 2021

Вакцинація йде

Гостросоціяльне.
Скоро розпочнеться вацинація. Тема жваво обговорюється скрізь, зблизька спостерігаю в лікарні. З полюсами все зрозуміло:майже всі лікарі чекають-недочекаються, бажають зробити собі якнайшвидше, а санітарки, навпаки, у більшості відмовляються, бо п'ять джі, білгейтс та інші лякалки російського телебачення.

13, бер. 2021

Про випадок в стоматології.

У мережі з'явилося відео з камер спостереження. Стоматологиня з асистенткою дуже жорстко фіксує дитину, амплітудно повертає до крісла, коли дитинча виривається на волю. Батьків поруч не видно. Поведінка медперсонала на відео, скажімо так, виходить за всі існуючи межи.