Біографічні

Біографічні

Біографічні

22, лип. 2021

П'єр Де ла Фліз

Від армії Наполеона до Наддніпрянщини.

Українські пейзажи середини ХІХ сторіччя, виконані власноруч Домініком П'єром де ля Флізом - хірургом з міста Нансі, Франція, який разом з іншими наполеонівськими солдатами потрапив до полону під Смоленськом, вирішив лишитися, одружився на Софії Маркевич, та згодом став головним лікарем державних маєтностей Київської губернії, та очолював Економічну лікарню графині Браницької в Білій Церкві, де крім інших медичних справ вакцинував від віспи тисячі місцевих дітлахів та успішно боровся з епідемією холери.

22, лип. 2021

Теліга

21 липня - 115 років з дня народження Олени Теліги - видатної української поетеси, зірочки української еміграції Польщі та Чехословаччини, гострого пера видань Донцова та Самчука, літераторки та зв'язкової ОУН.

13, бер. 2021

Струнніков

Вчимось.
Художник Микола Струнніков (1871 - 1945).
Народився в Росії. Вивчився, був персонажем оповідання Гіляровського та особистим протеже "дядька Гиляя".
Учень та друг Репіна, модель для його картин "Запорожці", "Запорожці на Дніпрі (Запорізька вольниця)", остання (ескіз) була подарунком від майстра метру українського театру Кропивницькому.
Викладав в Києві в художньому училищі 1913-1920. Бачив всі зміни влади. Малював кохану жінку.

13, бер. 2021

Роальд Даль

Названный в честь Амундсена двухметровый полковник британских военно-воздушных сил, герой Второй мировой войны, отец пятерых детей, муж оскароносной американской актрисы, меценат, писатель, киносценарист Роальд Даль прославился в первую очередь как автор детских книг.

13, бер. 2021

Пам'яті Садашиге Като. Написано за його життя, після семінару.

Като сказав стояти на одній нозі. Це натреновано, можна й постояти.

Като сказав: заплющіть очі — хай керує розум.
Раптом розумієш, що все не так просто. Із заплющеними очима починає кидати з сторони в сторону, підглядаєш.
Като підвищує голос: я же сказав заплющити очі! Ви не вірите своєму розумові, я просто кажу — стояти рівно, не дивлячись!

13, бер. 2021

Подкова Нарбута

Є такий старий вульгарний анекдот: Хто повинен стати міністром економіки? Звісно, Рабінович. Який саме? А хіба є різниця?

13, бер. 2021

Петро Дмитрук

Однажды во Франции упало небо.
Была страна, государство, и вдруг его не стало. Земля была расчленена, города оккупированы. Казавшаяся непобедимой французская армия быстро капитулировала, монструозная гигантская линия Мажино с километрами бетонных сооружений оказалась построенной зря, над столицей реет флаг со свастикой.
По всей Европе полыхает кровавая война.

13, бер. 2021

Віста. Написано за її життя

23 жовтня 2017 р.
 
Виста.
Когда-то давно мой тогдашний начмед Дима принёс на работу в картонной коробке милого пушистого щеночка. Наташа заказала его в подарок свекрови (стоило уже тогда задуматься). Не моргнув глазом Дима сказал, что у его старшей жены дома ещё куча здоровых чистокровных щенков русского спаниеля.
Ника, мама этих щенков, была лохмата, имела тяжёлый взгляд тренированой убийцы уток, и на спаниеля походила весьма отдалённо. Из трёх пёсиков один хромал, другой безучастно лежал на подстилке. Выбор был невелик.

13, бер. 2021

Янгол, історія ван Гога

Янгол
В одній звичайній сім'ї народилося янголя. Хто зна, звідки в пересічній родині з'явилося таке чудо, мабуть заблукало в нас з інших, кращих світів.

13, бер. 2021

Європа та сімейні цінності

#LiterLG
Європа та сімейні цінності.
Читав зараз про одного бельгійця. Життя - пригодницький фільм, від Мексики, через Дніпропетровськ в сорок третьому, до Аргентини й Іспанії.
Але ціпонуло не це.

13, бер. 2021

Антс Лайкмаа, естонський імпрессіонист

Народився в естонській глибинці 1866 року. Завдяки брату Бернхарду наш Антс (тоді ще Ханс, на німецький манер) вивчився, поміняв декілька гімназій - Велісе, Хаапсалу, Ліхула, Пярну, нарешті - Ревель.
Намагався декілька разів поступити до Петербурзької художньої академії, привозив їм свої картини - не взяли.

13, бер. 2021

Про Конотопську битву

Сьогодні визначна дата — 360 років Конотопській битві.
360 років черговому втраченому шансу.
Як популярно (та коротко) пояснити, що то було?