Медицина

Corona Mortis

Медицина

Corona Mortis, або
Швидко звикаєш до зручного.
Цікаво спостерігати, як різні країни реагують на загрозу нового вірусу.

Тоталітарні імперії зла не церемоняться: очеплення міст танками, автоматчики, спалення трупів (та, мабуть, підозрілих ще живих), розстріл чи турма за вихід з карантину, одночасно будуючи з нуля величезні шпиталі з сотнями апаратів штучного дихання (в них пластмаси багато, а з неї можна зкліпати будь-яке приладдя).
Недоімперії дають "нуль" в статистику, попри прямий кордон з Китаєм, або законодавчо забороняють вірус. Ну а що, так також можна. Головне, не забувати зомбувати своє населення тупими байками, що вірус придумали американці.
Німецьки бабці та дідугани, де б вони не жили, швиденько вмикають генетичну пам'ять про "місто під авіаударом" та вимітають макарони з полиць супермаркетів.
Італійці також скуповують, але расово правильні макарони.
Брити перенесли прем'єру Бонда, бо заразитися під час показу "Нема часу вмирати" - це занадто навіть для чопорного англійського юмору.
На Близькому Сході продовжують молитися разом, в результаті майже все вище керівництво Ірану відправилося до мусульманського раю "до гурій та хлопчиків одвічно юних".
Культурні порядні європейці намагаються одягати захисні костюми, респіратори, лікувати всі важки випадки, тобто продовжувати витрачати свої величезні гроші далі на підтримку життя сторічних бабць. Але хєр там, по-перше, коронавірус не сезонний, як грип, та з літом не мине, по-друге, західна медицина апріорі не виліковує всіх при масштабній епідемії, тож, доведеться колись обирати, шпиталізувати "на апарати" молоду людину чи дідуся за вісімдесят. Повірте, це складний вибір для лікаря. Так само, без бетеерів та кулеметів люди чесно сидіти на карантині та їсти єдині млинці (бо більш нічого під двері не пролазить) не будуть. Тож, при поганому прогнозі, захворіє відсотків 60 населення, з них півтора - два відсотки помруть, повторні захворілі можуть інвалідизуватися через ускладнення. Калькулятор у поміч.
Естонія звикла за останні років двадцять до відносно ситого, зручного, спланованного життя (попри вісім століть датської, німецької, шведської та російської окупації), та нове нелякане покоління на повному серьйозі обурюється через закриття поки що однієї школи на карантин. Головна претензія (тіки не регочить): Чому заздалегідь не попередили, що школа закриється на два тижні, ми би зкоригували свої плани. У епідемію не вірять, бо не було сигналу до паніки, масові заходи не відміняють, бо до визгу не хотять втрачати ні центу. Прохання сидіти вдома та не пхатися з дрібницями до приймальних відділень лікарень черкз ризики - звично ігнорують. Взагалі, доки грім не гряне (тобто, чекаємо на перший труп, може щось зміниться).
Про Україну (Нео Санжаре, Зоряна, ящик з кондомами, маски, карантин, законтаченого вже мертвим французом депутата-рига) ви й так все знаєте. Навіть вперті антивакцинатори чекають на вакцину від корони.
Здоров'я усім громадянам.
#LiterLG
#MedLG