Медицина

Про випадок в стоматології.

Медицина

У мережі з'явилося відео з камер спостереження. Стоматологиня з асистенткою дуже жорстко фіксує дитину, амплітудно повертає до крісла, коли дитинча виривається на волю. Батьків поруч не видно. Поведінка медперсонала на відео, скажімо так, виходить за всі існуючи межи.

Реакція суспільства зрозуміла. Коменти тисяч жінок сповнені такого високого рівню садизму та смакування деталей уявного покарання, що їх треба давати читати молодим романтично налаштованим хлопцям, які вважають, що жінка взагалі - то свята, біла, й пухнаста особа, противниця жорстокості. Особливо цікаво порівнювати злі пекельні коментарі з милими аватарками.
Аналіз самої ситуації видає ще більше жахіть. Розберемо, як це працює.
В дитини проблеми з зубами. І якщо короткий огляд дитина ще дасть провести, то лікування - процес важкий та болючий. Батькам пропонують "робити зуби" під наркозом. Це прекрасно, але, крім іншого, дорожче, хоча й дозволяє за один раз запломбувати всі проблемні зуби. І тут - бінго - батьки відмовляються, бо поряд є розрекламована лікарня, де стоматолог працює без наркозу. Батьки САМІ ведуть до тієї лікарні, впевнені, що зекономили, САМІ віддають дитину до стомат.кабінету, й не йдуть з дитиною. Ймовірно, підписують інформовану згоду, їм кажуть, що "не хвилюйтеся, ми дитинку будемо тримати".
Дитина виходить зарьована, але всі роблять вигляд, що так і треба. Ось чому батьків нема на відео, й не було заяв. В дитини психотравма на все життя. Батьки зрадили власну дитину
З іншого боку в нас є лікарня, яка, зі слов керівниці, "виростила та всьому навчила" оту лікарку. Потім, вже маючи ті відео деякий час, коли лікарка помахала ручкою й відкрила власний кабінет чи клініку, власниця першої клініки виклала в мережу скандальні плівки, тільки щоб нашкодити своїй учениці. Якась викривлена кримінальна логіка (вхід - доляр, вихід - два, або з банди виходу немає). Взагалі, ця власниця не менш, ніж "героїня", викликає огиду та непорозуміння. Точніше, як сказати, вона, мабуть, мого віку, а загально низький моральний рівень на межі з аморальністю, хамство, амбіції, відсутність шляхетності та непрохідна тупість багатьох випускників та викладачів мого рідного та інших медВишів лякала мене ще двадцять років тому.
Що казати, нещодавно есбеушники затримали екс-ректора в Києві, який організував підложну здачу медичних екзаменів "Крок". Проста математика показує, що таким чином отримували фальшиві результати сотні студентів. Майбутніх лікарів. Система хвора, бо якщо є подібний запрос, то не ця конкретна людина, а інша продовжить таку справу.
Повернемося до стоматологині. Справа відкрита. Суспільство за пару діб забуде й так само завзято буде ненавидіти когось іншого. Інститут репутації в країні відсутній (і президент країни - Зеленський, нагадаю). Подивимося, що буде.
Перша клініка затаїлася, але весь персонал працює. Мабуть, вчать нове покоління "так працювати". Найнижчий рівень доказів в медицині - це фраза "в нас завжди так робили".
#LiterLG