Медицина

АБ резистенція

Медицина

Професійне.
Коли ми з Оксаною останнім часом передивляємося результати чутливості до антибіотиків в наших хірургічних пацієнтів, то охоплює сум та розпач. Навпроти ампііциліна сульбактама - впечатана величезна R, резистентність. Амоксіциліна клавуланат - R. Кліндаміцин - R. Навіть іміпенем, ертапенем, цефепім - R, R, R, чого зовсім недавно не могло бути в принципі! Десь може промайнути дивовижне "слабо чутливо" чи навіть "чутливо" через рисочку після якогось звичайного метронідазолу, до якого ще років п'ять тому в нашому тодішньому хірургічному відділенні були стійкі майже всі збудники. Словом, все печально.
Експерименти з амбулаторного та стаціонарного лікування коронавірусної інфекції антибіотиками не пройшли дарма та ставлять під загрозу життя пацієнтів з бактеріальними інфекційними процесами.
Звичайно, ми не говоримо про дикі країни третього світу, де антибіотики (переважно, контрабандні, підроблені та зі зниженим дозуванням) можна придбати без рецепту в звичайній аптеці, там жах загальної картини нівелюється хіба що фальшивою статистикою та підвищеною самовпевненістю як лікарів, так і хворих.
Час покаже