(або давно не було рецензій).
Звичайно, фільми не про блюз та реп з "расизмом навиворіт", де всі актори африканського походження, а максимум півтора героя, звичайно ж, негативних - білі - намагаюся не дивитися, те саме відноситься до нав'язливо феміністичного (я_сильна_ незалежна_ всі_ чоловіки_ козли) кіно.
У фільмі "Синці" білих персонажів цілих чотири - жирнюча американка, татуйований кубинський алкаш-абьюзер, російськомовний бандит та жорстока українка Леді Кіллер (по фільму - з Аргентини, що натякає), а відверта сцена кохання головної героїні з іншою жінкою по хронометражу не відрізняється від її ж сцени з чоловіком, тому дивитися можна.
Причин взагалі ввімкнути було декілька, і головна - Холлі (Геллі?) Марія Беррі. Двадцять років тому вона у фільмі "Die another day" повторила епічний вихід Урсули Андрес у бікіні з ножем на поясі з моря, потім отримала Оскара за фільм з Біллі Бобом Торнтоном "Бал монстрів", і навіть була жінкою-кішкою. Зараз їй п'ятдесят п'ять років (це - важливо), і фільм "Синці" - її довгоочікуваний режисерський дебют.
Дивує, вражає та мотивує фізична форма Холлі. Кондиції просто шикарні. У спортивній драмі про ММА - змішані єдиноборства - вона тренується, стрибає, бігає, проводить поєдинки в кадрі так, ніби їй років двадцять п'ять максимум. І це не дублери та "чарівний лихтар синематографу" - це результат регулярних спортивних занять протягом довгих років та не профуканого життя. Озирніться навколо - скільки людей такого чи навіть молодшого віку взмозі зробити хоча б десять "космонавтиків" (упор лежачі - віджимання - стрибок вгору - упор лежачі)?
Холлі прекрасна драматична актриса. Вона вміє грати обличчям, руками, статурою, навіть немитими африканськими косичками. Показувати радість, розпач, відчай, істерику, напад істеричної задухи з ймовірним приступом пароксизмальної тахикардії (пробачте, професійне), алкогольну залежність та внутрішню боротьбу. Оскар в неї не просто так, все ж таки, це вам не Дженіфер Лоуренс. А ви знали, що викладачка акторської майстерності в Холлі Беррі та в Бреда Пітта має українське коріння (і це не Лі Страсберг)? Так, це славетна Івана Чаббак, чиї українські батькі колись емігрували до Штатів. В нас же її всі знають? Ні? А чому? Словом, добра школа.
Спортивна драма зазвичай має стандартний сюжет, з незначними варіаціями, відлитими в золоті ще першим сценарієм "Роккі" авторства тоді невідомого Сільвестра Сталлоне. Можуть бути яскраві блокбастери, як з молодим Ван Даммом, майже випадкові шедеври як "Крихітка на мільйон" Клінта Іствуда чи сучасні стероїдні фільми, де ММА вже стабільно витісняє класичний бокс з екранів, як, наприклад, "Товстун на рингу". Опонентом головному герою беруть, як правило, реальних спортсменів, які, як у випадку з Базом Рутеном, Ренді Кутюром, Дейвом Батістою та Олегом Тактаровим можуть в тому великому кіно й залишитися, й навіть грати не тільки м'язами.
В "Синцях" антагоністка, нічний кошмар та суперниця в фіналі - Леді Кіллер у виконанні Валентини Шевченко. Ті, хто слідкує за спортом мають знати ту сім'ю українського походження з Киргизії: мама Лєна та дві доці - Валя й Тоня. Мати - чемпіонка з кікбоксингу та тренер, сестра-боєць ММА Антоніна (у фільмі, як і в житті - секундантка Валі), та сама Валентина Анатоліївна - діюча чемпіонка UFC у своїй вазі, чорні пояси з тхеквондо та дзюдо, чемпіонськи титули з боксу, кікбоксингу, ММА та стрільби. Звірюга, коротше. Коли вона була ще неповнолітньою (це про її реальне життя), добра мати фальсифікувала документи та виставляла її в ринг до дорослих супротивниць, і вони тих просто рвала. Ідентифікує себе росіянкою, доречі. І знаєте, Валентина молодша за Холлі майже на двадцять років, але на екрані це помітно не було. Такий ось ще один комплімент пані Беррі.
Мати (бродвейська зірка, якщо не помиляюся), тренери, промоутер, дитина - грають добре. Американські міські їбеня автентичні. Жити після просмотру фільму хочеться (а "Крихітка на мільйон" все одно краще, хоча й депресивніше).
Словом, якщо любите спорт, єдиноборства, драми та Холлі - дуже рекомендую.
Цитати з кіна : "Серед тих, хто почав вивчати медитацію та дзен, нема людей без проблем".
"Це не другий шанс, це - останній шанс".
Прочитали? Підняли дупи та зробили десять "космонавтиків".
Попа сама себе не накачає