Подорожі

Подорожі

Подорожі

18, лип. 2021

Загреб

 

Оцінювати місто - справа невдячна та не зовсім потрібна, чесно кажучи. Наприклад, після доброї ночі та з ясною погодою будь-яке місто буде вважатися найкращим у світі, а якщо ти невиспаний, ображений на весь світ та чимось незадоволений - навіть найліпше місто на Землі - Київ - буде сприйматися некрасивим.

13, бер. 2021

Земля Нічия.

Це - наша земля, - каже мені Карліс Радзиньш, краєзнавець з Гулбене, містечка в Латвії. - Тут споконвіку жили латиши.

Це - наша земля, "совєтський союз", - каже нам стара, покручена життям, забута всіма Анна Меркулова, що прийшла сюди молодою медсестричкою сімдесят років тому та зачепилася на все своє життя. Уламок імперії, що поступово розчиняється у небутті згасаючої пам'яті.

13, бер. 2021

Три країни, три моря.

Італія, місто Барі.
 
Літо, спека, автобус.
На ньому футболка з тризубом, в нас на рюкзаку синьожовта стрічка.

13, бер. 2021

Грузинский национальный балет.

Гудит зал. Занавес подрагивает, как заслышавший зов боевой трубы мускулистый конь.

13, бер. 2021

Степ. Запоріжжя

Роздовбаний бусик підстрибує на вбитій вщент дорозі десь посеред мальовничого запорізького степу.

13, бер. 2021

Яблука. Бодензеє

Яблука
Всі знають, як має виглядати яблуня. Майже всі в дитинстві видиралися на її товсті гілки, щоб поласувати солодкими чи кислими плодами, хтось падав, хтось - ні, всі мають уяву, як виглядає квітучий яблуневий сад, яблуневий спас, знову ж, а маркером того, що сучасна людина вже помилково відносить себе до молоді, це спогади про нав'язливу пісню "Яяяблокі нааа снєгуууу" (ті, хто справді за віком молодий - не знають таке). Білий налив, антонівка, що там ще було, колгоспні крадені, зараз - вкриті воском голандські та зібрані дбайливими руками українських заробітчан дешеві (39 ойроцентів кило) польські яблука по європейських супермаркетах.

13, бер. 2021

Кримські оповідання

8 травня 2020 р.
Кримські оповідання.
Випадкова зустріч десять років тому

13, бер. 2021

Чудське озеро, або озеро народу чудь.

Чудське озеро, або озеро народу чудь.

13, бер. 2021

Глаза, секс и бороды. Четыре города, три столицы. Записки старика.

ДНЕПР
Не был в Днепре полтора года. Реклама бокса на асфальте. Новый стиль на улице. Борода. Кругом борода.
Не знаю, как называется этот стиль. Дровосек? Любовник дровосека? На половине морд - борода. Длинная, короткая, густая, кустистая, жиденькая, ухоженная, с застрявшими макаронинами... Всё чрезмерно. Популярен текст о "тактической бороде". Пишут, помогает воевать.

13, бер. 2021

Чернігів

Чернігів.
Одноголосно, одне з головних відкриттів початку цього року.
Слухайте, як же ми, українці, зневажаємо себе.

13, бер. 2021

Острава, Чехія. Покинутий храм

Острава, Чехія, або Покинутий храм .
Під час довгої подорожі спланували зупинку у моравському місті Острау (зараз — Острава на стрімкій річці Остравиці, Чеська республіка). Колись - “сталеве серце Чехословаччини”, місто, чиїми побратимами є суворі шахтарські міста Донецьк та Ковентрі. Місто шахт, що позачинялися, типової непозбувно-бентежної шахтарської культури спілкування, гей-бару “Горняк”, трьох Вищів для українських абітурієнтів без ЗНО та дивом збереженої історичної забудови австрійського періоду.

13, бер. 2021

Аустерліц

Аустерліц та крило метелика
Дивні речі іноді відбуваються в топоніміці. Є в Чеській Моравії містечко Славків-у-Брна. Колись, дуже-дуже давно, коли Моравією правив князь Олег, брат нашої княгині Ольги, а люди носили красиві імена накшталт Моймир, Боримир та Святополк, всі назви також були слов'янськими.