Короткі історії

З Днем Конституції!

Короткі історії

Чи володієте ви вільно дванадцятьма мовами?

Чи є люди рівними?

Крім цього, чинного зараз, головного закону України, багато років тому була написана Конституція Пилипа Орлика. ЇЇ значення намагаються принизити, забути, але це був видатний документ свого часу.

Написана латиною та українською мовами Конституція Орлика, або (не падайте), Бендерівська Конституція, вперше в історії прописувала існування Балто-Чорноморської вісі (Швеція-Польща-Україна-Кримське Ханство), писала про аналог виборного парламенту та час його зборів, обмеження влади верховного головнокомандувача й запобіжники від його дурниць.

Головне, люди поділялися на “панство” та “населення”. Не треба ображатися, населення не дорівнювало кріпацтву. Відсоток поділу вас вразить, думаю.

Панство, в данному випадку, козацька шляхта, мало чудову освіту. Автор конституції — Пилип Орлик, навчався в Вільно в Єзуїтському колегіумі та у славетній Київський Могилянці. Вільно спілкувався дванадцятьма мовами — українською, польською, шведською, французькою, болгарською, італійською, латиною, давньогрецькою та іншими.

Орлик боровся до кінця та вже після смерті Мазепи зорганізував визвільний похід, дійшовши з Османщини до Білої Церкви. “Нарід” зрадив і тоді.

Гетьман Пилип Орлик та інші досвідчені люди апріорі мають більше прав при визначені найвадживіших державних питань, аніж “прості люди”.

І це було записано в документі.

ХХ сторіччя зрівняло всіх, як “бунт посередньості”.

Лише Роберт Хайнлайн переймався різницею між Cityzen та Civilian. Інші — ні, бо нетолерантно.

А чи знаєте ви дванадцять мов? Чи є вага голосу кожного окремого громадянина однаковою?

З Днем Конституції!